Project Details

Özet

Mobilya otomasyonu genellikle bir mobilya mağazasının ürün giriş çıkış, stok takip gibi teknik konularda mobilya mağazası sahiplerine ve çalışanlarına kolaylık sağlamaktadır. Bu raporda mobilya mağazalarının kolaylıkla kullanabileceği bir mobilya otomasyonu anlatılmıştır. Proje C# koduyla yazılıp admin paneli ve veri girişi paneli olarak 2 kısımdan oluşmaktadır. Veri tabanı platformu olarak da MySql platformu kullanılmıştır.

Problem Tanımı

Mobilya mağazalarının en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden bazıları da ellerindeki ürünlerinin bilgileri hakkında bilgi sahibi olmak, yeni ürün giriş çıkış bilgilerini saklayabilmektir, gelir gider durumlarını bilebilmek ve stok takibi yapabilmektir. Bu bilgilere kolay ve hızlı bir şekilde sahip olmaları da çok önemlidir. Bizim geliştirdiğimiz bu uygulama bu sorunu tamamıyla çözüp bütün mobilya mağazaları tarafından kolaylıkla kullanabilecektir. Bu sayede de şirketlerin refahı ve sürekliliği artacaktır.

Yapılan Araştırmalar

Projeyi geliştirirken karşılaştığımız sorunlarla uygun çözümü aramaya başladık. Çözümü bulduğumuzda önce çözümü anlayıp daha sonra kodumuza entegre ettik. Eğer araştırmalarımız sonucunda çözüme ulaşamadıysak kendimiz çözüm üzerinde düşünüp çözümler geliştirdik. Ayrıca kullanıcıların veri girişinde veya güncellemesinde çoğu verileri elle girmek yerine seçmelerini sağlayarak programda ve veri tabanında oluşabilecek hataları en aza indirdik.

Last updated